Woda to życie. Ale dla AGD może być zabójcza.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod

Twarda woda zakamienia sprzęt AGD w Twoim domu

Twoje ukochane sprzęty AGD są niezastąpione w codziennym dbaniu o dom. Nie wyobrażasz sobie kuchni bez zmywarki, poranka bez aromatycznej kawy z ekspresu, spotkania na szczycie w niewyprasowanej koszuli. Musisz wiedzieć, że może Ci zabraknąć wszystkich tych udogodnień, jeśli nie zadbasz o wodę w domu. Tak, tak. Jeśli masz twardą wodę w domu, Twój sprzęt AGD przestanie Ci służyć szybciej, niż myślisz.

Zmywarka

Twarda woda płynąca w Twojej instalacji bardzo niekorzystnie działa na Twoją zmywarkę, a raczej na jakość jej pracy. Jeśli po myciu wyciągasz ze zmywarki poplamione naczynia, nie obwiniaj tabletek, czy innych detergentów, których używasz. To na 99% wina wody, którą pobiera zmywarka i żadna chemia tu nie pomoże. Twarda woda po odparowaniu pozostawia na naczyniach jasne plamy wodne. Dodatkowo detergenty użyte do mycia nie są w stanie wystarczająco się rozpuścić, gdy woda nie jest miękka. Perfekcyjna pani domu nie byłaby zadowolona…

 kieliszek

Plamy wodne na umytych naczyniach

Żelazko

Żelazko, zwłaszcza parowe, działa w dużej mierze na zasadzie kontaktu z wodą. Jeśli woda jest twarda, szybko zobaczysz efekty w postaci zabrudzonej podstawy żelazka. Co gorsza, tego typu uszkodzenia nie są objęte gwarancją. Możesz oczywiście wydawać pieniądze na różnego rodzaju wody dostosowane do żelazek ale po co, skoro miękką wodę w sam raz do prasowania możesz mieć w kranie?

Ekspres do kawy

Mmmmm… Nie ma nic lepszego niż poranna pobudzająca, aromatyczna kawa prosto z ekspresu, lekko trącąca metalicznym posmakiem z delikatnym kożuchem na powierzchni… Zaraz zaraz – co??!! Zgadnij przez co Twoja kawa nie smakuje, nie wygląda  i nie pachnie tak, jak w kawiarni. Nieważne czy przygotowujesz ją w ekspresie, czy zalewasz wodą z czajnika. Twarda woda ma znaczenie przy przygotowywaniu napojów i potraw. Sole w niej zawarte nie pozwalają do końca uwolnić się aromatom i smakom, więc nigdy nie pozwoli Ci dorównasz Okrasie. A po średnim posiłku nawet nie pozwoli dobrze domyć naczyń… Twój ekspres do kawy, nawet mimo włączania opcji odkamieniania, nie poradzi sobie z osadami z kamienia na grzałce i na obudowie – problem niestety leży (a raczej płynie) głębiej…

 czajnik

Kamień w czajniku elektrycznym

Pralka

Zmorą w przypadku prania w twardej wodzie jest kamień odkładający się na wszystkich elementach pralki, które mają kontakt z wodą. Grzałki, węże odpływowe, bęben – twarda woda nie oszczędza nikogo i niczego. Efekt jest taki, że zakamieniona pralka wymaga ciągłych napraw lub całkowitej, przedwczesnej wymiany. Co więcej, twarda woda, przez to że nie rozpuszcza dobrze detergentów, wymusza stosowanie płynów czy proszków w zwiększonej ilości. Nawet do 60% więcej, niż w miękkiej wodzie! I nie licz na to, że zwiększone dawki chemii lepiej podziałają na Twoje pranie. Ubrania w takim przypadku szybciej tracą kolor i jakość. Wniosek jest jeden – to przez twardą wodę nie masz się w co dziś ubrać.

 grzalki

Grzałka zakamieniona vs bez kamienia

Skoro problemem jest twarda woda, rozwiązaniem jest jej zmiękczenie. A jedynym dobrym sposobem na to jest montaż zmiękczacza wody w domu. Jednorazowe i na lata.

Ostatnio na blogu

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

czytaj więcej
Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

 

czytaj więcej
Ile kosztuje zmiękczanie wody?

Ile kosztuje zmiękczanie wody?

czytaj więcej

Znajdź nas na:

O nas

O wodzie wiemy wszystko. Dzielimy się wiedzą jak korzystać z niej najlepiej, najbezpieczniej i najekonomiczniej w domu, w pracy i na co dzień.

Zobacz zmiękczacz wody Blyss Chcę uruchomić zmiękczacz BLyss

Ostatnio na blogu