Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod

Pogromczyni sanitariatów i armatury. Niszczycielka Twoich włosów i skóry. Destruktorka porządku i czystości. Pożeraczka domowego budżetu. Dewastatorka sprzętu AGD. Znasz ją bardzo dobrze, choć Twoją przyjaciółką na pewno nie jest. Nie kto inny, jak TWARDA WODA.

Skąd się wzięła?

Twarda woda powstaje, gdy naturalna, miękka woda deszczowa przechodzi przez glebę. Związki nieorganiczne w glebie, takie jak wapń (Ca) i magnez (Mg), rozpuszczają się w wodzie. Od tego momentu woda jest twarda. W takiej formie wędruje do studni i zbiorników, a następnie do Twojego kranu.

ice

Woda jest powszechnie znana jako "uniwersalny rozpuszczalnik", jednak obecność magnezu i wapnia zmienia właściwości wody - zmniejszając jej zdolność do rozpuszczania detergentów do prania, czy szamponów. Przez to skóra i włosy są przesuszone, a na naczyniach, sanitariatach i armaturze widnieją jasne smugi ze środków chemicznych. Urządzenia AGD, które mają kontakt z wodą (czajnik, pralka, zmywarka, ekspres) bardzo źle znoszą odkładający się kamień na grzałkach. Przez to przedwcześnie się niszczą. A teraz coś dla smakoszy – kojarzysz ten paskudny kożuch unoszący się na powierzchni herbaty, zwłaszcza, gdy ostygnie. Tak, dobrze myślisz. To jest osad z kamienia, który wypijasz. Smacznego…

A czy Ty masz twardą wodę?

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, Twoja woda może mieć różny stopień twardości. Średni stopień twardości wody to 18 stopni niemieckich (18°dH) – to dużo, bo twarość wody mierzy się zwykle prostymi próbnikami o skali 0-21°dH Sprawdź, czy tam, gdzie mieszkasz, jest twarda woda.

Mapa twardości wody:

 

mapa twardosci castorama

Ostatnio na blogu

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

czytaj więcej
Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

 

czytaj więcej
Ile kosztuje zmiękczanie wody?

Ile kosztuje zmiękczanie wody?

czytaj więcej

Znajdź nas na:

O nas

O wodzie wiemy wszystko. Dzielimy się wiedzą jak korzystać z niej najlepiej, najbezpieczniej i najekonomiczniej w domu, w pracy i na co dzień.

Zobacz zmiękczacz wody Blyss Chcę uruchomić zmiękczacz BLyss

Ostatnio na blogu