Dlaczego woda zostawia osady na naczyniach?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod

Twarda woda zostawia osady na Twoich naczyniach

Mycie naczyń nie należy do najprzyjemniejszych czynności. To raczej przykry obowiązek. A jeśli jeszcze naczynia po myciu są pokryte uporczywymi jasnymi plamami, zmywanie staje się wręcz syzyfową pracą… Osady, z którymi masz do czynienia, to pozostałości po wyparowaniu twardej wody, a konkretnie zawartych w niej jonów wapnia.

naczynia2

Rysunek 1 mycie w wodzie twardej vs w miękkiej

Problemem mogą być też detergenty, których używasz do mycia w zmywarce. Twarda woda nie pozwala im się całkowicie rozpuścić. Nierozpuszczone w wodzie pozostałości osadzają się na naczyniach. Oczywiście nie możemy popadać w paranoję – są to śladowe ilości i raczej nie powodują zatruć, jednak w naszym jadłospisie powinniśmy ograniczać spożycie detergentów do minimum…

Sama zmywarka też dostaje w kość od twardej wody. Osady z kamienia tworzą depozyty na wszelkich elementach zmywarki mających kontakt z wodą, fundując Ci w ten sposób częste naprawy lub konieczność przedwczesnej wymiany sprzętu.

zmywara

Prawda, że zamiast domywania naczyń po zmywarce można robić wiele innych ciekawych rzeczy? Na przykład wziąć relaksującą kąpiel. Ale tylko w miękkiej wodzie. A jeśli miękka woda, to tylko zmiękczacz.

 

Ostatnio na blogu

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

czytaj więcej
Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

 

czytaj więcej
Ile kosztuje zmiękczanie wody?

Ile kosztuje zmiękczanie wody?

czytaj więcej

Znajdź nas na:

O nas

O wodzie wiemy wszystko. Dzielimy się wiedzą jak korzystać z niej najlepiej, najbezpieczniej i najekonomiczniej w domu, w pracy i na co dzień.

Zobacz zmiękczacz wody Blyss Chcę uruchomić zmiękczacz BLyss

Ostatnio na blogu