Kluczowe znaczenie wody na co dzień

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod

Kluczowa rola wody w życiu

Na co dzień z wodą stykasz się niemal na każdym kroku. I tak jak na jakość wody np. w sklepowej łazience wpływu nie masz, tak we własnym domu masz możliwość decydowania o jej składzie i bezpieczeństwie dla rodziny oraz sprzętów. Powiem więcej – powinnaś lub powinieneś dbać o jej jakość, ponieważ woda ma w Twoim życiu ogromne znaczenie.

clean water V21 640x907

Żywność

Woda dostarczana przez wodociągi jest dostosowana do użytku domowego ale często używa się do tego celu chloru. Jest on później wyczuwalny w wodzie pitnej, używanej do gotowania i przygotowywania napojów. Nieprzyjemnego smaku i zapachu tego pierwiastka możesz pozbyć się za pomocą prowizorycznych filtrów dzbankowych lub w bardziej dokładny sposób – za pomocą systemów odwróconej osmozy. Żelazo i mangan często obecne w wodzie studziennej, nie dość że zmieniają smak i zapach potraw, dodatkowo mocno obniżają ich walory estetyczne. Woda twarda – taką wodę w kranie ma zdecydowana większość polskich domostw – nie pozwala aromatom i smakom do końca się wydobyć, przez co Twój talent kulinarny jest częściowo marnowany… Z pomocą przyjdzie Ci zmiękczacz wody, który montuje się na głównym dopływie wody do całego domu.

water in fruit 1

Zdrowie

Woda z kranu może zawierać elementy, które odrywają się od rur wewnątrz instalacji – zanieczyszczeniom mechanicznym może zaradzić filtr montowany na dopływie wody. Jeśli kiedyś oddasz próbkę wody do analizy (warto!) pewnie zobaczysz tablicę Mendelejewa w jej składzie. Niektóre pierwiastki nie są szkodliwe dla zdrowia, inne, takie jak arsen, brom czy ołów – już tak. Poradzi sobie z nimi odwrócona osmoza, zamontowana pod kuchennym zlewem. Dodatkowo usunie z wody alergeny, szczególnie zagrażające dzieciom.

Drink Water on Empty Stomach Health Benefits of Water Therapy

Wygląd

Kto z nas nie chce wyglądać jak najdłużej młodo, świeżo i zdrowo? Niestety na drodze stoi Ci twarda woda. Po pierwsze zatyka pory skóry, pogarszając jej stan z każdym prysznicem lub kąpielą, a po drugie powoduje, że musimy używać więcej detergentów do mycia. A to dlatego, że w twardej wodzie detergenty nigdy całkowicie się nie rozpuszczą, nie powstanie piania i nie uzyskasz odpowiedniego efektu myjącego. Co gorsza, zwiększonej ilości detergentu dobrze nie spłuczesz, ponieważ częściowo zostanie uwięziony w zatkanych porach. I koło się zamyka… Więcej detergentów używasz również do prania w twardej wodzie, co przedwcześnie niszczy ubrania. No cóż, taka jest bolesna prawda. Rozwiązanie już znasz – zmiękczacz wody.

zdrowie

Sprzęt domowy

Cichym zabójcą Twojego sprzętu AGD jest twarda woda. A to dlatego, że zawiera szkodliwe dla AGD jony wapnia i magnezu. Osadzają się one na praktyczne wszystkich elementach sprzętów, mających kontakt z wodą lub parą, w postaci osadów z kamienia. Namnażające się osady zmniejszają wydajność zmywarek, pralek, czajników, ekspresów, czy żelazek lub całkowicie je niszczą, zmuszając Cię do ciągłych napraw lub wymiany AGD. W tym przypadku znowu możesz wyeliminować problem za pomocą zmiękczacza.

beautiful cat drinking water images cuteimages.net

Ostatnio na blogu

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

czytaj więcej
Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

 

czytaj więcej
Ile kosztuje zmiękczanie wody?

Ile kosztuje zmiękczanie wody?

czytaj więcej

Znajdź nas na:

O nas

O wodzie wiemy wszystko. Dzielimy się wiedzą jak korzystać z niej najlepiej, najbezpieczniej i najekonomiczniej w domu, w pracy i na co dzień.

Zobacz zmiękczacz wody Blyss Chcę uruchomić zmiękczacz BLyss

Ostatnio na blogu