Łazienka w ruinie? To przez wodę

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod

Twarda woda doprowadza do ruiny Twoją łazienkę

Walka o czystą łazienkę. Godziny spędzone na doprowadzenie armatury do stanu używalności. Szorowanie baterii łazienkowych i kabiny prysznicowej z uporczywych, jasnych zacieków. Znasz to, prawda? To są tzw. plamy wodne, które powstają po wyparowaniu twardej wody, zawierającej m.in. wapń. Do czynienia z tym problemem ma większość polskich domów – w Polsce niestety woda jest generalnie twarda. Przeczytaj, czym jest „twarda woda”.

Tym, co jeszcze doprowadza Twoją łazienkę do ruiny, są pozostałości mydła. A to dlatego, że w twardej wodzie mydło i wszelkie detergenty rozpuszczają się zdecydowanie gorzej, niż w wodzie miękkiej. Nierozpuszczone elementy są wątpliwą ozdobą Twojej umywalki, wanny i ścian kabiny prysznicowej. Nawet babciny sposób „na ocet” nie jest w stanie Ci pomóc. Efekt jest taki, że mimo Twoich nieustających wysiłków, łazienka wciąż straszy brudem jak opuszczone zamczysko. GRRRR!!! W kuchni niestety nie jest lepiej.

 kabina

Osady na kabinie

Co więcej – pozostałości mydła na wewnętrznej stronie zasłony prysznicowej sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. To oznacza kontakt z niebezpiecznymi bakteriami chorobotwórczymi w miejscu, które powinno być higieniczne czyste…

Twarda woda to również osady z kamienia. Podobnie jak plamy wodne, osady pojawiają się po odparowaniu twardej wody i zostawiają po sobie przykrą pamiątkę w postaci depozytów u nasady na głowicy prysznicowej. Kamień zmniejsza ciśnienie płynącej wody, a Twój prysznic zamienia w dramatyczną walkę o każdą kroplę, która wreszcie spadnie z tej durnej słuchawki…

 grrz

Osady z kamienia na kranie

Winowajca jest w każdym przypadku jeden – twarda woda. Jedyną skuteczną metodą pozbycia się tego problemu jest zmiękczenie wody. Więcej o procesie zmiękczania przeczytasz tutaj.

Ostatnio na blogu

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

Jest niemal pewne, że masz twardą wodę

czytaj więcej
Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

Ile zaoszczędzę, jeśli zmiękczę wodę?

 

czytaj więcej
Ile kosztuje zmiękczanie wody?

Ile kosztuje zmiękczanie wody?

czytaj więcej

Znajdź nas na:

O nas

O wodzie wiemy wszystko. Dzielimy się wiedzą jak korzystać z niej najlepiej, najbezpieczniej i najekonomiczniej w domu, w pracy i na co dzień.

Zobacz zmiękczacz wody Blyss Chcę uruchomić zmiękczacz BLyss

Ostatnio na blogu